Medycyna estetyczna

Wykonujemy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, stosujemy toksynę botulinową – botox – do leczenia zmarszczek mimicznych  twarzy, preparaty na bazie kwasu hialuronowego do  wypełniania bruzd, a także do nadawania kształtu twarzy i modelowania ust oraz stosujemy ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym otrzymanym z krwi pobranej od pacjenta.

 

 

Botoks, oprócz roli w medycynie estetycznej, stosowany jest także w leczeniu nadpotliwości oraz wspomagająco w leczeniu bruksizmu, czyli zgrzytania zębami. Toksyna botulinowa jest aplikowana na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Umożliwia to dotarcie substancji czynnej w ściśle określone miejsce. Dzięki temu działa ona tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana. Zabieg trwa 5 – 15 minut. Nie jest bolesny, ale na życzenie pacjenta stosujemy znieczulenie powierzchniowe. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty są widoczne po 2 – 3 dniach, jednak najlepiej widać je po upływie 7 – 10 dni. Organizm wraz z upływem czasu przeciwdziała botoksowi, wytwarzając w ciągu następnych miesięcy nowe włókna nerwowe. Aby utrzymać efekty, zabieg po tym czasie trzeba powtórzyć. Najczęściej jest to wskazane po ok. 6 miesiącach od botoksu, jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Gdy jednak pacjent nie zdecyduje się na powtórny zabieg, skóra wraca do normalnej kondycji sprzed zabiegu i starzeje się zgodnie z procesami biologicznymi.

 

Kwas hialuronowy jest wykorzystywany w medycynie estetycznej do wypełnienia, wygładzenia różnego rodzaju zmarszczek, spłycenia blizn, lepszego wypełnienia okolic policzków, powiększania i modelowania kształtu ust i wiele innych. Podawany jest za pomocą cienkiej igły, zabieg trwa 10 – 20 minut. Przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub powierzchniowym. Trwałość efektów jest bardzo uzależniona od indywidualnych cech pacjenta oraz szeregu czynników, takich jak wiek, kondycja skóry, stan zdrowia i miejsce, w które preparat został wstrzyknięty. Duży wpływ na utrzymanie rezultatów ma styl życia – częste opalanie się, niezdrowa dieta, nałóg nikotynowy – skracają czas obecności w skórze kwasu hialuronowego. Efekt zabiegu jest natychmiastowy, utrzymuje się zwykle około 12 miesięcy. Każde następne podawanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas. Okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Przez najbliższe 2 tygodnie po zabiegu zalecane jest unikanie sauny i opalania. Przez pierwsze dni po zabiegu w miejscach iniekcji mogą pozostawać niewielkie zasinienia. Należy odpowiednio nawadniać organizm pijąc duże ilości wody niegazowanej. Przez najbliższy miesiąc nie powinno stosować się innych zabiegów medycyny estetycznej w miejscu podania kwasu hialuronowego.  

 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg regeneracyjny, polegający na ostrzyknięciu skóry naturalną substancją otrzymywaną z krwi pacjenta przez odpowiednie jej wirowanie w specjalnie do tego celu przeznaczonej wirówce. Osocze bogatopłytkowe zawiera dużą liczbę płytek krwi i czynników wzrostowych, odpowiadających za procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Właściwość ta jest od jakiegoś czasu wykorzystywana w medycynie estetycznej do poprawy wyglądu cery. Zabieg ten nazywa się też „wampirzym liftingiem„. Stanowi pewną alternatywę dla botoksu, ale przede wszystkim uzupełnienie jego efektów. Zabieg ten jest przeznaczony dla wszystkich, którzy zmagają się z drobnymi zmarszczkami, przebarwieniami skóry, utratą jędrności oraz elastyczności. Ostrzykiwanie osoczem pacjenta stosujemy także u mężczyzn, szczególnie w okolicach skóry owłosionej głowy, w celu pobudzenia i regeneracji – widoczne są efekty zatrzymania łysienia. Głównymi efektami, jakie możemy zauważyć po ok. 2 – 3 miesiącach od zabiegu są poprawa jędrności skóry, wyrównanie płytkich zmarszczek, redukcja przebarwień, efekt odmłodzenia skóry, poprawa krążenia i lepsze odżywienie skóry, wzmocnienie cebulek włosów. Częstotliwość przeprowadzania zabiegu jest w głównej mierze uzależniona od wieku pacjenta oraz kondycji jego skóry. Zazwyczaj osobom po 30 roku życia zaleca się 1 – 2 zabiegi w roku. Warto pamiętać, że pierwsze efekty można dostrzec dopiero po ok. 2 miesiącach.